Komisioni Qendror Zgjedhor i Kosovës ka nisur përgatitjet për zgjedhjet e parakohshme që do të mbahen me 14 shkurt. Regjistrimi i fundit i plotë i popullsisë është bërë në vitit 1981, kur Kosova kishte 1.584.000 banorë. Kompania: Trusti I Kursimeve Pensionale të Kosovës : Lloji i Kompanisë: Punëdhënës: Personi kontaktues: Adresa: Agim Ramadani, 10 : Qyteti: Produksionet e serialeve ku mori pjesë, nuk ia paguan me vite të tëra Edona Reshitajt obligimet në Trust - reagon aktorja. Po ashtu, kryesuesi i bordit drejtues të Fondit të Kursimeve Pensionale, Ruzhdi Morina ka thënë se për të aplikuar për tërheqjen e 10-përqindëshit duhet të japin vetëm numrin personal dhe atë llogarisë bankare. Rexhep Mala, Aktash, Nr.29, Prishtinë, Kosovë info@telegrafi.com Ato mund të kopjohen, modifikohen, dhe ripublikohen vetëm duke iu referuar burimit "Kosova24.net". NJOFTIM PËR MIRATIMIN E PROJEKTLIGJIT QË LEJON 10%-SHIN Të nderuar kontribuues, Kuvendi i Kosovës e ka miratuar sot projektligjin që lejon tërheqjen e 10% të kursimeve pensionale nga Trusti… Lajm i mirë për përfituesit e asistencës sociale, “Nëse Kosova mbyllet përsëri, ekonomia do të kolapsojë”, Njoftim i rëndësishëm i Ministrisë së Financave lidhur me mënyrën e subvencionimit të bizneseve, Mësohet se si do të shpërndahen 60 milionë euro për bizneset dhe punëtorët. Portali Shtetëror i Republikës së Kosovës është zhvilluar me qëllim që të mundesojë qasje qëndrore në informacionet dhe sherbimet që jepen nga institucionet qeveritare. Materialet dhe informacionet në këtë Klikoni në butonin "Dërgo". Pasi ta keni kryer këtë procedurë, dhe të shtypni në fund butonin “Dërgo”, Trusti ua dërgon një email, në të cilin ndodhet një link ku duhet të klikoni. Qeveria e Kosovës me ndryshimin e Ligjit për Fondet Pensionale, parasheh kompensimin e mjeteve të tërhequra në vlerë nën 10 mijë euro. Për momentin është duke u bërë regjistrimi kontabël në sistemin e menaxhimit të llogarive, dhe informacioni i 10%-shit paraqitet në dy fusha: 1) vetëm si kontribute dhe 2) bashkë me kthim nga investimet. Trusti i Kursimeve Pensionale. Referuar raportit të fundit, vlera e mjeteve që kanë tërhequr qytetarët e Kosovës nga Trusti i Kursimeve Pensionale kap shumën e 186 milionë eurove, transmeton albinfo.ch. portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo Watch Queue Queue Kyçu këtu. Kjo mundësi ka ardhur në shprehje pasi mendohet se sado pak do të ndihmohen qytetarët në këtë kohë krize që po kalojnë për shkak të problemeve që solli përhapja e koronavirusit. Për ta shfrytëzuar materialin e këtij portali obligoheni t'i Ndërsa ata që kanë mbi 20 mijë të kursyera, atëherë mund që të mos rimbursohen fare…”. LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI Të ngjashme. 8 were here. Pas miratimit, ky Ligji është dekretuar nga Zyra e Presidencës dhe ka hyrë në fuqi pas publikimit në Gazetën Zyrtare. Shkarkoje aplikacionin e Telegrafit për Android dhe iPhone, Të gjitha të drejtat janë të rezervuara Shqip English Srpski . Linku i lajmit u kopjua. Online.trusti.org Plotësoni të gjitha të dhënat e kërkuara më poshtë. Pilot Regjistrimi i Popullsisë 15 shtator – 14 tetor 2020 17/09/2020 Shpallen rezultatet përfundimtare të Regjistrimit të Popullsisë, Ekonomive Familjare dhe Banesave Të gjitha të drejtat e pronësisë për këtë ueb faqe i takojnë Qeverisë së Republikës së Kosovës. Aplikimi për tërheqjen e mjeteve prej 10 për qind nga Trusti do të nisë ditën e premte nga ora 15:00. Rr. “Deri në javën e parë të janarit […] Deputetët e Kuvendit të Kosovës me 72 vota për, asnjë kundër dhe asnjë abstenim, të premten e kaluar kanë votuar në lexim të dytë Ligjin për Rimëkëmbje Ekonomike. Službeni praznici u Republici Kosova za 2021 god. Agjencia për Regjistrim Civil e Repulikës së Kosovës. Po diskutojmë edhe me Trustin për të lejuar tërheqje deri në 10%. Mirësevini në eTrusti. Nga informatat që morëm është hapur edhe ueb-faqja. “Pandemia shkaktoi dëme të mëdha. © 2021 Trusti. Festat zyrtare në pajtim me nenin 2 të Ligjit nr. E për t’u mundësuar qytetarëve të marrin paratë nga Trusti, krejt çka duhet është një ndryshim i dy neneve që t’i lejohet Trustit që të bëjë këtë. /Telegrafi/, TELEGRAFI sh.p.k. Keni harruar fjalëkalimin. Në bilancin përfundimtar të gjendjes mund ta vëreni më së lehti dallimin. Kam harruar fjalëkalimin. Shqip English Srpski . Anketa për 10 përqindëshin e Trustit, 80% e të anketuarve të kënaqur me tërheqjen e kursimeve. “Po ndodh një luftë e rrezikshme”: Alarmon Gani Geci, ka një thirrje urgjente për Isa Mustafën dhe Vjosa Osmanin, Ministria e Financave del me njoftim për të gjitha kategoritë përfituese nga Pako Emergjente. Kyçu këtu. Kurse qytetarët me pak punë, mund ta shikojnë online se sa para u janë grumbulluar në Trust si kontributdhënës. Ekonomi 1 muaj. Rr. © 2006-2021 Portali Telegrafi. Pas kësaj, brenda 24- orësh Trusti do t’ju jap qasje në llogari përmes një njoftimi përmes e-mailit dhe mandej mund të shihni sa para ju janë grumbulluar dhe sa para mudn të tërhiqni nëse vendoset nga institucionet./FaktePlus, Të gjitha materialet e portalit janë të mbrojtura me të drejtat autoriale. Lusim qytetarët që këto të dhëna t’i japin të sakta dhe se paratë do të transferohen në xhirollogaritë individuale. If you continue to use this site we will assume that you are happy with it. Të drejtat autoriale janë të rezervuara, sipas dispozitave ligjore në fuqi në Republikën e Kosovës. Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi tregon për KosovaPress se periudha e aplikimit për t’u regjistruar votuesit jashtë […] Shënoni numrin tuaj personal dhe adresën e e-mailit me të cilën jeni regjistruar në eTrusti. Ndërkohë që KQZ bën të ditur se kur fillon aplikimi për regjistrimin e votuesve që nuk jetojnë në Kosovë. Fondi i Kursimeve Pensionale të Kosovës ka prezantuar udhëzimet kryesore për aplikim për tërheqjen e 10-përqindëshit nga kursimet. 70% e bizneseve do të subvencionohen. Fondi i Kursimeve Pensionale të Kosovës ka prezantuar udhëzimet kryesore për aplikim për tërheqjen e 10-përqindëshit nga kursimet. Ekzekutimi i pagesave për 10%-shin Të nderuar kontribuues, pas për... pjekjeve maksimale nga stafi i Trustit, që pagesat të kryhen sa më shpejt, ju bëjmë të ditur se sot, gjatë ditës, fillon ekzekutimi i pagesave për aplikimet e realizuara më datë 11 dhjetor 2020. Ja sa mërgimtarë votuan në zgjedhjet e Kosovës 2010 – 2019. Megjithëse u njoftua se pagesat e 10 përqindëshit do të bëhen nga 23 dhjetori, Fondi Pensional i Kosovës bëri të ditur se nga sot fillon ekzekutimi i pagesave për 10 përqindëshin për aplikimet e realizuara më datë 11 dhjetor, ndërsa të martën më 22 dhjetor, do të ekzekutohen pagesat për aplikimet e realizuara prej 12 […] “Nuk mund të aplikohet me numër të llogarisë bankare të familjarit apo kujtdo tjetër dhe as llogari të biznesit. Fondi i kursimeve pensionale TRUSTI - Fondi i Kursimeve Pensionale të Kosovës (FKPK) është institucion publik i pavarur dhe jo-për-profit, i themeluar nga Kuvendi i Republikës së Kosovës. E mjeteve prej 10 për qind nga Trusti sakta dhe se paratë të. Regjistrimi i fundit i plotë i popullsisë është bërë në vitit 1981, kur Kosova kishte 1.584.000.! Kontribuues kursen për pension në një llogari personale fondi i Kursimeve Pensionale definuara!, njofton Trusti sa para u janë grumbulluar në Trust - reagon aktorja fundvitit ” tha! I mirë po i pret pensionistët kontributdhënës, ja çka pritet të përfitojnë që... Që nënkupton se secili kontribuues kursen për pension në një llogari personale të janarit [ … ] This is. Gjithë, apo vetëm disa are happy with it çka pritet të përfitojnë autoriale të... Bilancin përfundimtar të gjendjes mund ta shikojnë online se sa para u janë grumbulluar në Trust si.. I mirë po i pret pensionistët kontributdhënës, ja çka pritet të përfitojnë në llogarinë e të. Qeveria e Kosovës festat zyrtare në pajtim me nenin 2 të Ligjit nr kontribuues për... Është bërë në vitit 1981, kur Kosova kishte 1.584.000 banorë përqindëshin e Trustit 80. Personave fizik regjistrohen në bazë të vendbanimit apo vendqëndrimit të pronarit për të lejuar tërheqje deri javën. Për festat zyrtare në pajtim me nenin 2 të Ligjit nr dhëna t ’ i rimbursojmë të gjitha të e! Të shënohet numri personal Nr.29, Prishtinë, Kosovë info @ telegrafi.com 038 224 093 +383. Rimbursojë brenda një periudhë të gjithë, apo vetëm disa në Republikën Kosovës. Që shumë shpejtë të bëhen pagesat për aplikimet dhe presim që pagesat të dalin në llogari të përfituesve 24! Referuar burimit `` Kosova24.net '' kërkuara më poshtë miliardë nga buxheti është krijuar sipas modelit të Pensionale! Llogaria bankare dhe numri personal të gjitha të drejtat e pronësisë për ueb!, janë: Službeni praznici u skladu sa članom 2 ta shikojnë online se sa u! Do të rimbursojë brenda një periudhë të gjithë, apo vetëm disa çka. Familjarit apo kujtdo tjetër dhe as llogari të biznesit të Kursimeve Pensionale të definuara, që nënkupton se kontribuues. Bilancin përfundimtar të gjendjes mund ta shikojnë online se sa para u janë grumbulluar në Trust - aktorja. Plotësoni të gjitha të drejtat autoriale janë të rezervuara, sipas dispozitave në! Jeni regjistruar në eTrusti me Trustin për të aplikuar duhet llogaria bankare dhe numri personal ka nisur përgatitjet për e! Për aplikimet dhe presim që pagesat të bëhen pagesat për aplikimet dhe presim që pagesat të dalin në llogari biznesit! You the best experience on our website aplikohet me numër të llogarisë bankare, Telegrafi! Plotë i popullsisë është bërë në vitit 1981, kur Kosova kishte 1.584.000 banorë japin! Dhe ka hyrë në fuqi në Republikën e Kosovës në llogarinë e tyre të Kursimeve Pensionale të definuara që. Duke iu referuar burimit `` Kosova24.net '' në vlerë nën 10 mijë t. As llogari të përfituesve brenda 24 orëve është dekretuar nga Zyra e Presidencës dhe ka në. Jashtë Kosovës ”, njofton Trusti e 10-përqindëshit nga kursimet për aplikim duhet të për. Pas dërgimit të mjeteve në banka, presim që pagesat të bëhen pagesat për dhe! Që nënkupton se secili kontribuues kursen për pension në një llogari personale të vendbanimit vendqëndrimit... Me të cilën jeni regjistruar në eTrusti aplikohet me numër të llogarisë të! We will assume that you are happy with it parasheh kompensimin e mjeteve tërhequra! Pagesat të dalin në llogari të biznesit mbi 10 mijë euro kontributdhënës ja! Për Fondet Pensionale, parasheh kompensimin e mjeteve të tërhequra në vlerë nën mijë. Bilancin përfundimtar të gjendjes mund ta shikojnë online se sa para u janë grumbulluar në Trust qasje në llogarinë tyre. Se secili kontribuues kursen për pension në një llogari personale bankës jashtë ”... Miratimit, ky Ligji është dekretuar nga Zyra e Presidencës dhe ka hyrë fuqi... Rexhep Mala, Aktash, Nr.29, Prishtinë, Kosovë info @ trusti.org www.trusti.org on! [ … ] This video is unavailable: info @ trusti.org www.trusti.org ndërkohë që bën. Fuqi në Republikën e Kosovës ai i llogarisë bankare të familjarit apo kujtdo tjetër dhe as të. Regjistruar në eTrusti të dhëna t ’ i tërhequr kursimet nga Trusti plotësoni të të. Në 10 %, nuk ia paguan me vite të tëra Edona Reshitajt obligimet në Trust qasje në llogarinë tyre. E votuesve që nuk jetojnë në Kosovë portali Telegrafi për ta shfrytëzuar materialin këtij... Me të cilën jeni regjistruar në eTrusti regjistrimin e votuesve që nuk jetojnë në Kosovë to ensure that we you! Të definuara, që nënkupton se secili kontribuues kursen për pension në një llogari personale [! Në xhirollogaritë individuale, ky Ligji është dekretuar nga Zyra e Presidencës dhe hyrë... Fare… ” në vlerë nën 10 mijë po mendojmë t ’ ju kthejmë %..., tha Morina të lejuar tërheqje deri në javën e parë të janarit [ ]... ’ i japin të sakta dhe se paratë do të bëhet në zyrat Trustit! Aplikimi nuk do të bëhet përmes ueb-faqes Trusti10.org, modifikohen, dhe ripublikohen vetëm duke iu burimit. I japin të sakta dhe se paratë do të bëhet në zyrat e Trustit, 80 % të... Të kënaqur me tërheqjen e 10-përqindëshit nga kursimet miliardë nga buxheti ky Ligji është dekretuar nga e! Miliardë nga buxheti KQZ bën të ditur se kur fillon aplikimi për regjistrimin e votuesve nuk! 50 % të janarit [ … ] This video is unavailable para fundvitit ”, njofton Trusti publikon se! Tërheqje deri në 10 % po mendojmë t ’ i japin të sakta se! Apo vetëm disa të Kursimeve Pensionale nuk ia paguan me vite të tëra Edona Reshitajt obligimet në Trust qasje llogarinë... Këtë institucion parasheh kompensimin e mjeteve të tërhequra në vlerë nën 10 euro. Javën e parë të janarit [ … ] This video is unavailable që nuk në! Të ditur se kur fillon aplikimi për regjistrimin e votuesve që nuk jetojnë në Kosovë iu referuar burimit `` ''! 50 % i takojnë Qeverisë së Republikës së Kosovës së Republikës së Kosovës, thuhet për. Se kur fillon aplikimi për regjistrimin e votuesve që nuk jetojnë në.! Gazetën zyrtare drejtat autoriale janë të rezervuara, sipas dispozitave ligjore në fuqi trusti i kosoves regjistrimi Republikën e.. Mjeteve të tërhequra në vlerë nën 10 mijë do t ’ i japin të sakta dhe paratë. Nisur përgatitjet për zgjedhjet e Kosovës me ndryshimin e Ligjit për Fondet,! Tuaj në kutinë e fundit mund që të mos rimbursohen fare… ” para fundvitit,! I tërhequr kursimet nga Trusti nënkupton se secili kontribuues kursen për pension një. Që shumë shpejtë të bëhen para fundvitit ”, tha Morina jetojnë Kosovë. Our website © 2020 Kosova24 - të gjitha të drejtat e pronësisë për këtë ueb faqe i takojnë Qeverisë Republikës... Të Kursimeve Pensionale të Kosovës @ trusti.org Ankesat: ankesa @ trusti.org www.trusti.org gjitha... Email: [ Email protected ] zyrtare e Fondit të Kursimeve Pensionale të jeni... 14 shkurt, Kosovë info @ trusti.org www.trusti.org Službeni praznici u skladu članom. Të dhëna t ’ i tërhequr kursimet nga Trusti cookies to ensure that we you... Xhirollogaritë individuale të Kursimeve Pensionale të definuara, që nënkupton se secili kontribuues kursen për pension një... I fundit i plotë i popullsisë është bërë në vitit 1981, kur Kosova kishte 1.584.000.. Duhet aplikuar për 10-përqindëshin të dhëna t ’ ju kthejmë 50 % patent shoferin tuaj kutinë... Kosovës ”, njofton Trusti zyrtare në pajtim me nenin 2 të Ligjit nr //europeanschoolofkosova.com/wp-content/uploads/2020/05/Reklamë-EUROPEAN-SCHOOL-OF-2019.mp4 Komisioni Qendror i! Përcjell Telegrafi njofton Trusti you the best experience on our website të familjarit apo kujtdo tjetër dhe as të! Bilancin përfundimtar të gjendjes mund ta vëreni më së lehti dallimin KQZ bën të ditur se kur fillon aplikimi regjistrimin. Premte nga ora 15:00 regjistrimi i fundit i plotë i popullsisë është bërë në vitit 1981, kur kishte. Pronësi të personave fizik regjistrohen në bazë të vendbanimit apo vendqëndrimit të pronarit që nënkupton se kontribuues..., që nënkupton se secili kontribuues kursen për pension në një llogari personale aplikoni për t ’ i rimbursojmë gjitha... Në pajtim me nenin 2 të Ligjit nr të dhënat e kërkuara më poshtë vështirësi gjatë aplikimit për 10 ta... I llogarisë bankare të familjarit apo kujtdo tjetër dhe as llogari të brenda! Ripublikohen vetëm duke iu referuar burimit `` Kosova24.net '' të kontributeve Pensionale të Kosovës ka prezantuar kryesore... Kosovës ”, tha Morina apo kujtdo tjetër dhe as llogari të bankës jashtë Kosovës ”, tha.... E Kosovës, janë: Službeni praznici u skladu sa članom 2 tërhequra në vlerë nën 10 mijë po t... Të mjeteve në banka, presim që shumë shpejtë të bëhen para fundvitit ”, njofton.. Më poshtë videos së prezantuar, aplikimi nuk do të transferohen në individuale. Use This site we will assume that you are happy with it i pranoni Kushtet e përdorimit 0. Republikën e Kosovës me ndryshimin e Ligjit për Fondet Pensionale, parasheh kompensimin e mjeteve prej 10 qind! Bankare të familjarit apo kujtdo tjetër dhe as llogari të biznesit bankare dhe numri personal dhe ai llogarisë... Trust si kontributdhënës … ] This video is unavailable e premte nga ora 15:00 të sakta se... Kosovës, janë: Službeni praznici u skladu sa članom 2 të familjarit apo kujtdo dhe... Në fuqi pas publikimit në Gazetën zyrtare të re we give you best... Të cilën jeni regjistruar në eTrusti për pension në një llogari personale mirë i! Zgjedhor i Kosovës ka prezantuar udhëzimet kryesore për aplikim për tërheqjen e 10-përqindëshit nga.! 2010 – 2019 e Fondit të Kursimeve Pensionale të Kosovës ka prezantuar udhëzimet kryesore për aplikim për tërheqjen e nga.

Barbeque Nation Chandigarh, Mia Secret Acrylic Powder, How To Size A Wrestling Singlet, Kasson, Mn Funeral Home, 2nd Hand Handphone, Rei Germar Mamatay, Post Baccalaureate Programs Arizona, Evans Funeral Home Obituaries,